Yllätyshuone MiniMini Olohuone 1:48

14.00

Hauska MINI MINI – yllätyshuone tarvikepaketti vaikka tulitikkurasiaan (kuuluu hintaan). Kuvan huopamatto ei kuulu pakettiin . Keijuja on kaksi ja mukana on myös Minimini-ukulele ja Tikkuaski !

Tarvike paketissa on: 1:48 osat Kustavilaiseen MINIMINI-sohvaan,-nojatuoliin, ja-kukkapöytään, sekä minimini-ukulele ja tapetti paperi.
(”Tapetti”: n. 7×15 cm- kuosi vaihtelee) .

Aloita MINIMINIn kokoaminen nitkuttelemalla osat irti rauhallisesti. Kokeile ensin ilman liimaa. Kun liimaat, käytä yleisliimaa esim. erikeepperiä tai puuliimaa. MINIMINI kalusteet voit maalata vahata lakata… itse käytän usein akryylimaaleja.

MimiMinit ovat tosi pieniä. Eivät sovellu alle 3 vuotiaille.

Askartelun iloa
t: Anu/ www.www.gepetto.fi

ps. Yllätä ystävä ! Paketin voit lähettää ilman erillisiä kuluja suoraan ystävällesi. Valitse toimitus eri osoitteeseen tai kerro asiakkaan huomiot kohdassa haluamasi toimitusosoite.

Kuvaus

Yllätyshuone MiniMini Olohuone

Yllätyshuone olohuone
Etiketti ja ohje yllätyshuoneeseen -olohuone.

Koottava minimini kotimaista käsittelemätöntä koivuvaneria. Aloita MINIMINIn kokoaminen nitkuttelemalla osat irti rauhallisesti. Kokeile ensin ilman liimaa. Kun liimaat, käytä yleisliimaa esimerkiksi erikeepperiä tai puuliimaa. MINIMININ voit maalata vahata lakata… itse käytän usein akryylimaaleja.

Kuvan huopamatto ei kuulu pakettiin. Keijuja sen sijaan on kaksi ja mukana on myös tikkuaski ja Minimini ukulele, kuinkas muuten !

Askartelun iloa : )
t: Anu/ www.www.gepetto.fi